Kafejnīca

Kafejnīca, jeb Coffe Shop no angļu valodas nozīmē vietu, kur tiek pasniegta kafija, un šāda iestāde pirmo reizi parodijās Eiropā ap 17 un 18 gadsimtu, kad notika apgaismības periods un cilvēki sāka nevis lietot alkoholu, bet pāriet uz kafiju, kā sarunu veicinātāju un lietu, pie kuras veikt šīs sarunas. Kafijas veikali, jeb kafejnīcas sākumā bija vienkāršas ēdināšanas iestādes, kurās sāka pārdot kafiju, bet tā, kā lielākoties cilvēki tieši šeit nāca dzert šo dzērienu un parunāties, tās tika nosauktas par kafejnīcām. Šīs iestādes lielā mērā lielā mērā tiek saistītas ar modernās zinātnes pamatiem un to, ka šādi sanākot kopā un satiekot gan jau zināmus, gan jaunus cilvēkus bija iespējama dzirdēt daudz jaunumu un apmainīties ar idejām, tādā veidā radot ideālo vietu, kur dažādas idejas var augt un attīstīties.

Kafejnīcas pie mums Latvijā ir jebkura ēdināšanas iestāde kur tiek pārdots ēdiens, dzērieni un protams arī kafija, bet šeit pamata funkcijas ir tieši ēdināšana, un tāpēc šīs iestādes vajadzētu saukt vairāk par restorāniem vai bistro nevis kafejnīcām. Bet tā, kā Latvieši ir pieraduši pie šī vārds, tad lielais vairums šādu iestāžu sauc sevi par kafejnīcām un sava patiesība jau tur ir, jo cilvēkiem ir iespējams šajās kafejnīcās arī vienkārši pasēdēt un parunāties pie šī siltā dzēriena un tādā veidā apmainīties ar domām un idejām. Kafejnīcas ir ļoti laba vieta, kur veikt dažādas neformālas pārrunas un mēģināt komunicēt, jo parasti ir nepieciešama viena vieta, kur satikties, un ja tās nav darba darīšanas tad vienkārša pastaiga jau būs nedaudz par traku, jo tas jau liksies, kā randiņš, bet satikšanās pie kafijas tases jau ir tīri pieņemama.

Kafejnīcu īstais šarms ir tieši tur, ka aizejot uz šādu iestādi parasti ir iespējams satikt arī cilvēkus, ko ikdienā nav iespējams satikt, kā arī uzzināt dažādus jaunumus un būtībā veidot savu kontaktu sarakstu, jo bieži vien cilvēki šajās vietās dodas vienatnē ieturēt rīta vai pēcpusdienas kafijas pauzi un kamēr kafija atdziest tikmēr ir iespējams izveidot kādu īsu un interesantu sarunu. Bet, ja saruna ievelkas vienmēr ir iespējams pasūtīt desertu vai citu ēdienu, ko kopā notiesāt.

Mūsdienās kafejnīcās ir pieejams arī internets un tāpēc var arī šajā iestādē strādāt vai mācīties, jo uzliekot austiņas, pasūtot kafijas krūzi un izmantojot brīvo internetu var paveikt ļoti daudz darba un daudziem cilvēkiem šī atmosfēra, kad apkārt ir daudz un dažādi cilvēki ļoti patīk un tas tieši viņus uzmundrina. Tāpēc nākamreiz, kad dodieties uz tuvējo restorānu padomājiet, vai šī ir tāda vieta, kur būtu iespējams padzert kafijas tasi un parunāties?