Mājās gatavots ēdiens

Šāds jautājums par to, kas ir labāk – taisīt ēdienu mājās vai doties uz restorānu? rodas daudzie mūsdienu saspringtās sabiedrības locekļiem. Katra no šīm darbībām prasa savu laiku un resursus bet kas tad ir labāk, katrā no izmērāmajiem raksturlielumiem to es šodien jums centīšos noskaidrot.

Laiks

Visbiežākais iemesls, kāpēc cilvēki dodas ārpus mājas vakariņot vai pusdienot viņuprāt ir laiks, kurš būtu jāpavada veidojot šīs vakariņas ir pārāk liels un vieglāk un ātrāk būtu doties uz savu iemīļoto ēstuvi un pasūtīt maltīti tur. Bet patiesībā laiks, kuru jūs pavadāt dodoties uz restorānu, tad pasūtot maltīti un pēc tam to arī sagaidot noteikti būs tikpat ilgs vai par ilgāks, kā mājās pagatavotas vakariņa un ģimenes kopēja pavakariņošana. Nereti mēs uzskatam, ka vakariņas pagatavot aizņem ilgu laiku, bet Latviešu tradicionālos kartupeļus izvārīt vai uzcept neaizņems vairāk par 30 minūtēm un iecienīto karbonāžu pagatavošana arī iekļausies tajā pašā laikā, kas nozīmē, ka stundas laikā vakariņas jau būs gatavas un jūs būsit tās paēduši, bet restorānā varbūt tikai tagad pienāks jūsu pagatavotā porcija.

Izmaksas

Izmaksa vienmēr ir bijušas restorānu klupšanas akmens un taisnība jau ir, jo, ja restorānā kārtīgas vakariņas izmaksās no 5 līdz 20 Eiro katram cilvēkam, tad par šo pašu naudu mājās jūs varat pagatavot vakariņas visai ģimenei un tādā veidā ietaupīt. Vislabāk ir mājās gatavotajām maltītēm produktus iepirkt jau iepriekš vairumā un pirkt pēc iespējas vairāk tieši neapstrādātus produktus, jo tie sanāks visizdevīgākie.

Veselīgums

Restorāni ir dažādi un atkarībā no tā vai jūs ēdīsit ātrās ēdināšanas restorānā vai kādā smalkā iestādē arī ēdiena kvalitāte krasi atšķirsies. Un, lai gan dārgie un smalkie restorāni vienmēr sevi slavē ar tikai dabīgu produktu iepirkšanu, tomēr jūs nekas nevarat būt droši, kas ir piejaukta viņu gatavotajās mērcēs un no kādas gaļas vai dārzeņiem tiek gatavotas šīs piedāvātās maltītes. Toties mājās gatavojot ēdienu jūs vienmēr zināsit, ka tas būs veselīgs un gatavots no svaigiem produktiem, ko paši būsit iepirkuši.

Attiecības

Ar attiecībām es domāju tos brīžus, kad visa ģimene vai pāris vakariņo kopā pārrunājot ikdienas paveikto un vienkārši esot kopā uzlabo savas attiecības. Šāda attiecību uzlabošana var notikt gan restorānā, gan mājās, tomēr restorānā to būs izdarīt mazliet grūtāk, jo tomēr apkārt jums būs arī citi cilvēki un jūs nevarēsit pilnībā atbrīvoties un justies, kā mājās.

Šie, protams, nav visi aspekti, kas būtu jāņem vērā, kad nākamreiz jautāsit sev šo jautājumu, bet tie ir labs sākums un noteikti jums ļaus vieglāk izdarīt šo izvēli!