Mājas lapas izveide savam ēdināšanas restorānam

Kā jau tas ir zināms, šobrīd gan Latvijā gan pasaulē ļoti daudz cilvēku izmanto internetu ikdienā, un internets arī ir vieta, kur cilvēki iegūst visvairāk informācijas. Lai mūsdienu konkurences apstākļos spētu turēt līdzi citiem restorāniem un ēdināšanas iestādēm ir nepieciešams izmantot šo lielo informācijas vidi, lai cilvēki varētu atrast jūsu restorānu un iegūt par to informāciju. Kā zināms, tad reklāmas internetā ir viens no vislētākajiem reklāmas veidiem, esot vairākas reizes lētāks par reklāmām televīzijā vai radio. Mūsdienās jebkuram jaunam ēdināšanas restorānam ir svarīgi iegūt pēc iespējas plašāku klientu loku, un izveidojot savu mājas lapu un komunicējot dažādos sociālajos tīklos noteikti var palīdzēt klientiem daudz vieglāk uzzināt par jūsu restorānu un šādi laika gaitā ievērojami palielinot restorāna klientu skaitu. Bet kas tad ir vajadzīgs, lai izveidotu savu mājas lapu?

Domēna iegāde

Pirmkārt ir nepieciešams iegādāties domēnu. Domēns būs jūsu mājas lapas nosaukums jeb adrese, kuru ierakstot interneta pārlūkprogrammā vai meklētājprogrammās potenciālie un esošie klienti varēs nokļūt jūsu mājas lapā. Par domēnu nosaukumiem var izvēlēties unikālus vārdus, kas sastāv tikai no burtiem, cipariem un domuzīmēm. Unikāls domēns nozīmē, ka kāds jau šādu nosaukumu nav izvēlējies. Piemēram, ja vēlēsieties reģistrēt domēnu mcdonals.lv, tas nebūs iespējams, jo šādu domēnu jau ir aizņēmusi cita organizācija. Kad būsiet izvēlējies savu unikālo domēna vārdu, piemēram, mans-restorans.lv, varat doties uz adrese www.nic.lv, kur būs iespējams šo domēna vārdu reģistrēt. Varat izvēlēties reģistrēt domēnu uz vienu vai vairākiem gadiem. Katru gadu jums būs jāmaksā fiksēta īres maksa par domēnu – 12.10 eiro gadā.

Mājas lapas izveide

Kad domēns ir iegādāts, nepieciešams izveidot pašu mājas lapu. Šeit ir divi varianti – vainu meklēt un izmantot profesionālu mājas lapu izstrādātāju pakalpojumus, vai izveidot mājas lapu pašiem. Griežoties pie profesionāļiem mājas lapas izmaksas būs atkarīgas gan no kompānijas, kas izstrādā mājas lapu, gan no tās sarežģītības un prasībām. Izmaksas vienkāršai, informatīvai mājas lapai būs sākot no 70 eiro līdz pat vairākiem simtiem eiro par sarežģītiem risinājumiem. Ja vēlaties pats veidot savu mājas lapu varat to darīt izmantojot kādu no gatavajām web platformām, kā WordPress, Joomla vai Drupal. Šīm mājas lapu izstrādes platformām ir jau gatavas tēmas un dažādi moduļi, kurus tikai jāpievieno savai mājas lapai pēc vajadzības. Plašāk par šīm web platformām varat iepazīties internetā. WordPress – https://wordpress.org/, Joomla – http://www.joomla.org/, Drupal – https://drupal.org/.

Ceram, ka šis raksts jums palīdzēs izveidot interneta vietni savam restorānam vai jebkurai citai ēdināšanas iestādei, ja to vēl neesat izdarījis. Mājas lapa ir vienkāršākais un viens no lētākajiem veidiem jaunu klientu piesaistei un sava restorāna popularizēšanai un reklamēšanai internetā.