Restorāns “Bibliotēka Nr 1”

“Bibliotēka Nr 1” ir viens no Latvijas labākajiem un izsmalcinātākajiem restorāniem, kas atrodas pašā Rīgas centrā. Restorāna “Bibliotēka Nr 1” galvenais šefpavārs ir Māris Jansons, kurš ikvienu klientu pārsteigts ar īpaši gardu moderno latviešu virtuvi. Modernā latviešu virtuve nenozīmē, ka restorānā tiks pasniegti tradicionālie zirņi ar speķi tikai greznākā bļodā, šīs virtuves pamatā ir nacionālie ēdieni modernā un mūsdienīgā izpildījumā.

Šefpavārs Māris Jansons, kurš iepriekš strādājis La Boheme, ļauj saviem klientiem baudīt labākos un augstvērtīgākos Latvijas sezonālos produktus, kuri ir variēti dažādās un neatkārtojamās ēdienu kombinācijās, turklāt pievienotas ir arī tik ierastās, bet nenovērtējamās latviešu garšvielas un garšaugi. Ikviens restorāna “Bibliotēka Nr 1” apmeklētājs var atrast ēdienu tieši savai gaumei. Restorānā iespējams uzkodās nogaršot tādus ēdienus kā tunzivs tartaru, baltvīnā vārtītu bumbieru salātus, Latvijā audzēta strausa tartaru, liellopgaļas karpačo, apsvilinātas jūras ķemmītes un citus ēdienus. Pamatēdienu ēdienkartē ir pieejama dienas zivs (par to gan ir jājautā viesmīlim), Īslandes jēra mugurgabals, pīles krūtiņa, viegli sacepti cukīni, pērļu grūbu risoto un citi ēdieni. Protams, ēdienkarte mainās atkarībā no tā, kādas sezonas izejvielas ir pieejamas. No desertiem ir iespējams baudīt 4 Latvijas sierus, plūškoka ziedu krēmu ar rabarberiem, dravnieka prieku, brilē krēmu, biezpiena saldējumu un citus saldos ēdienus.

Restorāns “Bibliotēka Nr 1” šobrīd ir vienīgais Baltijas valstīs, kurš 2013. un 2014. gadā ir saņēmis ietekmīgā izdevuma “Wine Spectator” Award of Excellence par tā izmeklēto vīna karti. Turklāt šis restorāns ir unikāls ar to, ka tas arī vīnus importē. Vīnzinis Jānis Gailis rūpējas par vīna karti, kurā atrodami labi Itālijas vīni, piemēram, baltvīni Cru Salt Chardonnay Blanc (2011), Cru Stern Sauvignon Blanc (2013), Cru Rifall Riesling DOC (2012), sarkanvīni Vignaricco DOC (2009), Pignolo DOC (2007) un vēl daudzi citi, jo šajā restorānā patiešām ir ļoti plašs vīna klāsts. “Bibliotēkā Nr 1” arī ir īpaša vīna ierīce, kas ļauj apmeklētājiem nobaudīt arī glāzi vīna.

Restorāns “Bibliotēka Nr 1” šefpavāra Māra Jansona vadībā ir saņēmis arī 2. vietu Latvijas labāko restorānu topā. Restorānam ir izsmalcināts dizains, kurā apvienots kā vēsturiskais, tā arī jaunais un modernais. Interjerā izmantoti arī lieli apgaismes ķermeņi, kas piešķir restorānam īpašu atmosfēru.